Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
Az átlagos súlyú nők terhesség alatti ideális súlygyarapodása 11 és 16 kg közötti, míg a túlsúlyosak esetében 6 és 11 kg közötti az ideális súlygyarapodás. Az alultáplált hölgyek számára 12 és 18 kg közötti, míg az elhízottak számára 5 és 9 kg közötti súlygyarapodást ajánlanak. A terhesség előtti ideális súly kiszámolására a BMI-t (body mass index) használjuk, amelyik a testmagasságot és testtömeget veszi alapul.
Brit tudósok 6700 nő és gyermeke adatait elemezték 1991-től kilenc éven át. Az édesanyák majdnem mind fehér bőrűek voltak. A kilenc év során rendszeresen feljegyezték a gyerekek testsúlyát és vérnyomását és a terhesség alatti testsúlygyarapodást. Lawlor és kutatótársai arra az eredményre jutottak, hogy a túlzott súlygyarapodást mutató kismamák gyerekeinek 2 ponttal nagyobb volt a BMI-jük, 2,5 centiméterrel nagyobb volt a derékbőségük, csaknem 1 kilóval több volt a testzsírtömegük, magasabb volt a vérnyomásuk, magasabb volt a gyulladásos faktoruk értéke vérvizsgálataik során, és alacsonyabb volt a jó koleszterin szintjük. Ezek az eltérések még kifejezettebbek voltak azon gyerekek esetében, akiknek édesanyja hetente több mint fél kilót hízott a terhessége első harmadát követően.
"Eredményeink azt mutatják, hogy ha az ideális terhesség alatti súlygyarapodás mértékét szeretnénk megismerni, további vizsgálatokat kell végezni a gyerekek további élete során, illetve a szülés körüli időszakban" - nyilatkozta Lawlor. "Még sok adat hiányzik ahhoz, hogy az ideális terhesség alatti súlygyarapodást meghatározzuk, azt, amelyik mind az édesanya, mind a gyermek számára hosszú és rövid távon is a legideálisabbnak bizonyul."