2024.04.19. - Emma

ALMA - Végre itt vagy! Az ALMA a születés előtti intim világ meséje.

\"Kezdetben Alma alig volt itt: apró pöttyként pihent édesanyja, Noémi hasában. Egyelőre csak egy fényben táncoló porszemhez hasonlított. Még azt sem tudta, hogy létezik.” Így indul ALMA története, aki olyan pici, hogy könnyedén felülhet egy bolha hátára, majd rizsszem, borsó, gumicukor méretet ölt. Fokozatosan növekszik, kialakulnak az életszervei, és egyre kíváncsibb lesz. Egy napon pedig úgy dönt, hogy elhagyja biztonságos menedékét. (Stéphane Audeguy szövegeivel, Laurent Moreau illusztrációival)

Alta: Tódal gyermekverses kötet

Lévai Balázs (MTV1 Bestseller, Dobd+Basszus) így beszélt az Alta: Tódal könyvről: „Szigeti Ildi Alta: Tódal gyermekverses kötete több szempontból is igazi ritkaság. Az talán kevésbé szokatlan, hogy egy gyerekkönyv-illusztrátor szöveget is ír, de azzal eddig nemigen találkoztam, hogy egy bölcsész-végzettségű, elsősorban gyerekvers-író illusztráljon, dalt szerezzen a versekhez, és azokat CD-n ki is adja – ráadásul ilyen minőségben! Olyan átéléssel szavalja és énekli saját verseit, ami nemcsak a gyerekeket, de a felnőtteket is magával ragadja. Az Alta: Tódal kötet értékes és élvezetes olvasmány 3-tól 100 éves korig, ami túl azon, hogy szórakoztat, valós segédkezet is nyújt az esti elcsendesedéshez.

Alma Együttes - Bartos Erika: Balaton

Megjelent napjaink egyik legnépszerûbb mesekönyvírójának, Bartos Erikának és az évek óta a gyerekzenekarok élbolyába tartozó Alma Együttesnek közös kiadványa. Az exkluzív megjelenésû, CD-t tartalmazó bájos mesekönyv, Kurutty a kisbéka Balaton körüli kalandos utazásáról szól, ám Bartos Erika ezúttal nem a tõle megszokott módon rajzaival, hanem gyurmaképeivel illusztrálta azt! A mese a 13 vadonatúj Alma-dallal kiegészülve nyújt tökéletes szórakozást, hiszen a valódi Alma hangzásvilággal Bartos Erika versei kerültek megzenésítésre.

Zene Ovi: Népdalok kicsiknek

Megjelent a már jól ismert Zene Ovi sorozat legújabb darabja! A Zene Ovi sorozat sok éve segíti az óvodások zenei fejlõdését és énektanulását a valódi zene segítségével. A Zene Ovi: Népdalok kicsiknek címû kiadványra az oviban tanult legnépszerûbb népdalokat gyûjtötték. A dalokat ovis gyerekek éneklik fel zeneileg képzett óvónõk vezetésével, hogy a kis lurkók együtt énekelhessék a népdalokat a lemezzel és a szüleikkel.

Halász Judit: Csiribiri

Tizennyolc megjelent lemez után elõször egész estés filmkoncertet forgattak a színmûvésznõvel, amelynek zenéje a mozipremierrel egyidõben jelenik meg CD-n is. A Csiribiri albumon a filmkoncert zenei anyaga hallható, amely csokorba fogja Halász Judit egyedülálló pályafutásának legnépszerûbb alkotásait. A dalok kiválasztása nem volt könnyû, hiszen több évtized zenei termésébõl kellett összeállítani a repertoárt. Egy példátlan életmûvet tekinthetünk meg a filmvásznon, és hallgathatunk meg a Csiribiri albumon.

Magyarország kedvenc gyerekdalai

Egy népszerû nõi magazin internetes portálján kezdeményeztek egy szavazást gyermekes családok körében, hogy küldjék el és szavazzák meg tapasztalataik alapján melyek azok a közismert gyermek dalocskák, amiket õk is és kisgyermekeik is szívesen meghallgatnak. Így került egy lemezre a Süsü, Vuk, Micimackó, Tavaszi szél, Cifra Palota, Csip-csip csóka és még rengeteg dal tüneményes hangú kisgyerkõcök elõadásában teljesen újra hangszerelve.

Magyarország kedvenc gyerekdalai – Ráadás

2010 egyik legsikeresebb gyermeklemeze, a “Magyarország kedvenc gyerekdalai” címû album méltán váltott ki óriási népszerûséget. A “Magyarország kedvenc gyerekdalai – ráadás” albumon 28 közönségkedvenc dal hallható modern hangszerelésben, többnyire gyermekek elõadásában, három dalt pedig a lemezen közremûködõ Napocska együttes felnõtt énekesei adnak elõ.Eltelt egy év, a lemez még mindig Top 10-ben van a MAHASZ albumlistáján, de már itt a folytatás!

Magyar Óvodás Dalok Aranyalbuma

2011. október 19-én megjelent egy szenzációs válogatás MAGYAR ÓVODÁS DALOK ARANYALBUMA címmel! 51 percben összegyûjtöttük a 31 legismertebb és legnépszerûbb magyar óvodás dalt, amit természetesen gyerekek énekelnek. Az “Egyszer volt egy kemence” címû dal Szabó Gyula Kossuth-díjas színmûvész elõadásában hallható. A gyerekeknek és a szülõknek nagy kedvence lesz ez a kiadvány!

Világhírû rajzfilmslágerek magyarul

2011. október 19-én megjelent a Világhírû rajzfilmslágerek magyarul címû CD! Az album címe mindent elárul. A kiadványon egymás után csendülnek fel az utóbbi évek legnépszerûbb rajzfilmslágerei, természetesen magyarul. A CD-t 4 magyar klasszikus rajzfilm fõcímdal teszi teljessé. Nem hiányozhat egyetlen gyerek gyûjteményébõl sem!

Halász Judit - Apa figyelj rám (CD)

Halász Judit "Apa figyelj rám" címû 2011-es lemeze újabb ékköve lett a legismertebb gyermekekhez szóló elõadó életmûvének miután a megjelenését követõen rövid idõn belül - megelõzve számos aktuális pop elõadó albumait - elsõ helyre került 2011 októberében a MAHASZ Top 40 albumlistáján. A születésnapját október 7-én ünneplõ énekes- és színésznõ számára igazán szép és különleges ajándék ez legkisebbektõl (és szüleiktõl), és büszkeségre ad okot a lemezen közremûködõ mûvészeknek is, akik között olyan neveket találunk, mint Bródy János, Tolcsvay László vagy Bódi László "Cipõ".

Mórocz Adrié lett az Év Gyereklemeze

Mórocz Adri Marék Veonika csodálatos meséje alapján készült lemeze, a "Boribon muzsikál" lett az Év Gyereklemeze a MAHASZ tegnap megtartott Fonogram gáláján.