Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
Az amerikai népesség az utóbbi egy nemzedék alatt tovább hízott, egyidejûleg nõtt a szívbetegségek, a cukorbetegek és az idõ elõtt elhalálozások száma. A súlyfelesleg megnehezíti a szülészetek mûködését is. Minden ötödik nõ elhízottan, 30-asnál nagyobb testtömegmutatóval esik teherbe (ez egy 164 centiméter magas nõ esetében 82 kilogramm feletti testsúlyt jelent).
A kövérebb nõk körében sokkal több a császármetszés. A 20-25-ös testtömegindexû nõknél ez az arány 11 százalék, 30-35-ös mutató esetén már 25, 40-es érték felett pedig 43 százalék. A kórházak aggódnak a sebészeti beavatkozás miatt, mert az elhízott nõknél gyakoribb a magas vérnyomás, a cukorbetegség, és a szülés során gondok jelentkezhetnek az érzéstelenítéssel, vérzések léphetnek fel, sõt agyi érkatasztrófa alakulhat ki.
A kövér nõk szüléseinél több a haláleset. New York államban 2003 és 2005 között a szülés közben elhalálozó anyák vesztét az esetek kétharmadában kövérségük okozta. A statisztikák szerint a normál testsúlyú nõkhöz képest náluk háromszor gyakrabban fordul elõ, hogy az újszülöttek az elsõ hónapban meghalnak, és majdnem kétszer nagyobb a halvaszületés valószínûsége.
New Yorkban felmerült annak a javaslata, hogy külön központokat létesítsenek az elhízott terhes nõk számára, ahol táplálkozási tanácsokat adnának nekik, és felkészülnének a vészhelyzetekre.
A kövér terhes nõk ellátása a rutinmûveleteket is megnehezíti, a vastag zsírrétegeken keresztül például nehezebb a véna megtalálása a vérvételhez. Ugyancsak problémát jelent a berendezések teherbírása: a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem kórházában az orvosok nemrégen külön tanácskozást szenteltek annak, hogy a szülõasztalok összerogyhatnak a súlyosabb terhes nõk alatt.