Az egész izom-, és csontrendszert erõsítõ játékok közül kiemelném az ún. "füles labdát" (nagyméretû labda két füllel), mellyel játékos tartásjavító, gerincoszlop fejlesztõ gyakorlatokat végezhetünk. A kis gyermek-trambulin szinte minden izomcsoportot megmozgat.
Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
- Vállalkozó szellemû, ügyes anyának, nagymamának nem okoz gondot pl.: babzsákot varrni, ezzel játékos, fejlesztõ gyakorlatokat végezhet a gyermek. Pl.: fejen hordozás, dobások-elkapások, váltott kézzel karkörzések, térd közé szorítással szökdécselés, babbal emelgetés, négykézláb járás, háton a babzsák, mászások babzsákkal a hason - pókjárás. Ezek izomfejlesztõ, tartásjavító hatásúak.
- Az óvodáskorú gyerekek több, mint felénél tapasztalható az ún. lúdtalp (lábboltozat süllyedése). Ennek korrigálásához igen hasznos, hogy sokkal többet legyenek a gyerekek mezítláb, természetesen a felfázás elkerülése mellett. A mezítláb végzett játékos lábstatikai gyakorlatok szinte pótolhatatlanok kisgyermekkorban.
- Otthon ehhez kellék is készíthetõ az ún. "tipróka", amely hasonlóképp készíthetõ, mint a babzsák, méretében nagyobbra kell szabni, kb. 1 x 1 m méretû textilzsák, amibe gömbölyû kiskavicsokat töltünk lazán, ezt a lakásban bárhová tehetjük a földre, az a fontos, hogy sokat járkáljon a kicsi mezítláb rajta.
- Felnõttel közösen végezhetõ, mezítlábas gyakorlatok: helyben futás, térdemeléssel, sarokemeléssel futás, "balettos" - járás lábujjhegyen, sarkon, külsõ lábélen, belsõ lábélen járások (csámpizás), "cica" járás - behúzott lábujjakkal.
- Aztán végezhetünk játékos gyakorlatokat egyszerû eszközök segédletével, mint egy szalvéta, vagy papír zsebkendõ: a földön ülve lábujjakkal kell felemelni a papírt többször és integetni vele, egyik lábunk ujjaival áttenni a másik láb ujjai közé, mindkét láb ujjait használva széttépkedni a papírt.