Már a várandóság alatti szexuális életrõl is megoszlanak a vélemények. Még egyesek szerint nyugodtan élvezhetjük a büntetlen örömöket a terhesség egész ideje alatt, mások óvatosságra intenek és az utolsó idõszakban inkább, visszakozásra fognának.
Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
- Sok állapotos nõ érzi úgy, hogy szexuális élete jobb, mint korábban bármikor. A jelenség elsõsorban az altesti vérbõségnek köszönhetõ: intenzívebben kívánhatja a testi együttlétet, és elõfordul, hogy sokkal erõteljesebb gyönyört képes átélni. De mi történik a szülés után? Akkor is ennyire intenzív gyönyört lehet átélni? Vagy minden teljesen megváltozik?
- Igen is meg nem is! Elvileg a szülés utáni elsõ 6-7. hétben nem ajánlott a szeretkezés, melynek elsõsorban testi okai vannak. A hüvelyi úton való szülés után elvileg a gátvarratok gyorsan gyógyulnak, a hüvelyizmok 4-5 hét alatt regenerálódnak. De ez személyenként változó. A hüvely minimálisan tágabb marad, de ez a szexuális együttlétet nem befolyásolja. Több szülés után - különösen akkor, ha ezek gátmetszés nélkül történnek – a hüvely már zavaróan kitágulhat.
- Nemcsak testileg, hanem lelkileg is fel kell készülni a szeretkezésre. A jó együttléthez fejben is ott kell lenni nem csak testben. Ám ebben az idõszakban a babán kívül nehéz másra is figyelni. Ugyanakkor még fájdalmas altáji problémák sem tûntek el, melynek puszta gondolata is hidegrázással végzõdik. Nem beszélve a tejtõl túlcsorduló mellektõl, melynél szintén minden érintés csaknem ordítással végzõik. Így nem is csoda, ha egy kicsit félve feszülünk neki.
- Ha mégis próbálkozunk, nem árt azzal tisztába lenni, hogy ilyenkor a hormonváltozások miatt hüvelyszárazság lép fel. Érdemes síkosítót alkalmazni, mely ugyanúgy csodássá teheti az együtt töltött alkalmakat. Nem kell aggódni, a szárazság lassan elmúlik és minden a visszatér a régi kerékvágásba.
- Az elkeseredtség, kimerültség, szorongás sajnos a depresszió felé hajtja a kismamát. A szülés utáni depresszió majdnem minden tízedik édesanyát érint, és már akár a szülést követõ 2. hónapban is kialakulhat. Depresszióról akkor beszélhetünk, ha a baba érkezését követõen több mint 1 hónapon keresztül kedvetlenség és ürességérzet jellemzõ az anyukára.
- Ilyenkor a legtöbb édesanya nem érzi a kötõdést, a szeretetet a gyermeke iránt és ezért bûntudat furdalja. Nem tud megbarátkozni az új helyzettel, a bizonytalansággal, a felelõsséggel és magával a babával. Szorong, fáradékony, lehangolt, az öröm cseppnyi jelét sem mutatja. A hirtelen hangulatváltozások a rossz közérzet kihat a mindennapokra, amivel nemcsak gyermekét, hanem családját is befolyásolja, pl. szexuális életét.
- Slamposnak löttyedtnek, csúnyának érzed magad? Nem tetszel magadnak és a párodnak sem? Ne hagyd, hogy kicsússzon a lábad alól a talaj, vedd a kezedbe az irányítást; hozd formába magad! Nem kell más hozzá, mint egészséges táplálkozás és megfelelõ testmozgás. Bizonyos korlátok között nem kell szenvedned és minden egyes finom falattól eltiltanod magad! Mint mindenben itt is a mértékletességen van a hangsúly. Ha betartod a szabályokat, akkor könnyen, áldozatok nélkül szabadulhatsz meg a zsírpárnáktól.
- Nem szabad erõteljes terhelésnek kitenni a szervezetet; vagyis napokkal a szülés után nem ajánlatos több kilométert kocogni. Vannak könnyebb és szórakoztatóbb gyakorlatok, melyek a babával együtt is elvégezhetõek. Ilyen a sétálás közben a babakocsival elvégzett gyakorlatok, ami nem túl megerõltetõ, de mégis lassan de biztosan szabadít meg a feleslegektõl.
- Mint láthatjuk, a szeretkezés egyéb okok miatt, nem jöhet szóba, azért még sem kell pánikba esnünk, ha egy kis kényeztetésre vágyunk. Itt van a feltárás a megismerés lehetõsége! Ismerkedjünk saját és párunk testével, mely ugyanoly - ha nem izgalmasabb - tud lenni, mint egy szeretkezés. Alkalmazzuk a jól bevált manuális, orális együttlétet, mely mind a két partnernek örömet okoz. A hüvelyi behatolással még várhatunk a sebek begyógyulnak. Szerezzünk örömet mind magunknak és partnerünknek!