2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Tejfog: Tartós fogsor, hogy valóban tartós legyen

Tejfog: Tartós fogsor, hogy valóban tartós legyen
A gyerekeket is hathavonta ellenõrzésre kell vinni, ez fokozottan érvényes a maradó fogak kinövésekor.

A statisztikák szerint ez az az életkor, amikor a leginkább kilyukadnak a fogak. Az elsõ zápfogak 6 éves korban bújnak ki, fokozottan ügyeljünk rájuk, mert ezek nem cserélõdnek. Az embernek csak 20 tejfoga van, felnõtt korában viszont már 32. Tehát 12 fogunk nem cserélõdik, hanem 6 éves kor körül jön ki elõször. A szülõk gyakran nem tulajdonítanak jelentõséget a meglyukadt zápfogaknak, mert azt hiszik, hogy tejfog, és majd kihullik.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Nem hull ki, sunyiban kijön, és mire észrevettük, hogy ott van, már esetleg meg is lyukadt. 30-35 éves kor után a maradó fogsor már kevésbé hajlamos a szuvasodásra, mert ez alatt az idõ alatt a nyálban található fluor beépült a fogakba.

A fogorvos elmesélte, mennyire megdöbbentõ volt, hogy egy osztálynyi, ellenõrzésre vitt 12-13 éves korú gyerekbõl egyetlen egyet sem talált, akinek épek lettek volna a fogai.

Szabálytalan fogsor esetén mihamarabb fogszabályzót kell alkalmazni, mert gyerekkorban sokkal könnyebben kialakul a helyes állapot. Figyeljünk, ha harapási rendellenességet észlelünk, az alsó fogsor kintebb van, mint a felsõ, vagy egymás élén állnak, szintén fogszabályzót kell alkalmazni – már a tejfogú gyermekek esetében is. Ezzel biztosítható a fogazat és az állcsont további normális fejlõdése, az egészséges állkapocs kialakulása, valamint az arc harmóniája.