2024.04.18. - Andrea, Ilma

Több mindent is befolyásol a magzatként eltöltött idõ

Életünk elsõ 9 hónapja meghatározó egészségünk szempontjából. Vizsgálták a magzat által felvett tápanyagokat, a környezeti hatásokat, a felszívódott kemikáliákat – beleértve a gyógyszereket is – az anyai fertõzéseket.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Mindezek a faktorok befolyásolják a magzati fejlõdést, és így azt is, milyen egészségnek örvendünk majd felnõttként. A kutatás azt kívánta bebizonyítani, hogy életünk elsõ 9 hónapja sokkal meghatározóbb késõbbi egészségügyi paramétereink szempontjából, mint bármilyen más hatás, amely ezután érhet bennünket. Ennek oka az, hogy szerveink az anyaméhben töltött hetek során fejlõdnek ki, s ezt a fejlõdést a terhesség során fellépõ hatások nagyban befolyásolják.

Intelligenciánkra is hatással van a méhben eltöltött idõ

Az elmúlt 10 év célirányos vizsgálatai robbanásszerûen fejlesztették ismereteinket a magzati korban keletkezõ hatások és a rák, keringési problémák, allergia, asztma, magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás és mentális problémák közötti összefüggésekkel kapcsolatosan. Mindezeken túl a kutatók arra utaló tényeket is feltártak, hogy a méhen belüli idõszak nem csak a fizikai egészségünkre van befolyással, de az intelligenciánkra, temperamentumunkra vagy akár a józan látásmódunkra is. Mindez elsõ hallásra talán az eddigieknél is nagyobb felelõsséget ró a várandós nõkre, akik most sincsenek híján a jó tanácsoknak – hogyan étkezzenek, öltözködjenek, pihenjenek, gondolkodjanak, mozogjanak a kilenc hónap alatt.