2024.04.25. - Márk

Óriás ovis

Óriás ovisa van Kínának: a 3 éves fiú 60 kilós és már több óvodából eltanácsolták, mert veszélyezteti a többiek testi épségét.

A gyerek nem csupán kövér, hanem magas is. Anyja apró termetû, 'kisfia" már most magasabb nála. Nem ért egyet az elutasító óvodákkal, szerinte gyermeke senkinek sem akar ártani, csak nagy és szeret játszani.

Az orvosok véleménye megoszlik a jelenségrõl. Vannak, akik hormonzavarra gyanakodnak, és mivel a gyerek kövérsége mellett magas is, ez a valószínû. Mások a kínai egyke-, avagy kiscsászárszindrómát valószínûsítik, nevezetesen, hogy agyoneteti egyetlen unokáját négy nagyszülõ.

"Ha valóban hormonzavar a gigászi növekedés oka, azt képesek lehetünk kezelni" - idézett egy gyermekorvost az óriás ovisról hírt adó brit újság.