2024.04.19. - Emma

A szoptatás és együtt alvás hatása a kismamákra

Nemcsak a babára, a mamára is hatással van a szoptatás és az együtt alvás. Egy tanulmány ugyanis kimutatta, hogy azoknak volt a legjobb szinten a stresszhormonjuk, akik szoptatták, de nem aludtak együtt a babájukkal. Legrosszabbul azok jártak, akik együtt aludtak, de nem szoptatták a babájukat.

A kutatók a nõk optimális hormon szintjének elérésére keresték a választ. Az optimális az, amikor reggel magas a kortizol szintje és alacsony este, amely hozzásegít a megfelelõ alváshoz.

Azoknak a nõknek, akik nem szoptattak, de viszont együtt aludtak kisbabájukkal, merõben eltért a normálistól a stresszhormon szintjük. Az eredmények azt mutatták, hogy a legideálisabb a kortizol szintje azoknak a nõknek volt, akik szoptatták, de nem aludtak együtt kisbabájukkal.

Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy a kortizol szint terhesség alatt emelkedik, és a szülés után azonnal csökken, most azt nézték meg, mi történik a késõbbi idõszakban.