2024.05.06. - Ivett, Frida

Az újszülöttek megfelelõ alváshoz való szoktatása

Alvási szakértõk azt mondják, felnõtteknek napi 7-9 óra alvásra van szükségük. A legtöbben azonban nem töltenek ennyi idõt pihenéssel, különösen azok, akiknek újszülött babájuk van.
A kismama alváshiánya ugyanis szülés utáni depresszióhoz, családi konfliktusokhoz és a szoptatás hiányához vezethet. Néhány további komplikáció elhízáshoz és gyenge termelékenységhez vezethet. A szakértõk szerint ennek elkerülése érdekében az újszülötteket már az elsõ héttõl megfelelõ alvásra kell nevelni.

A cél az, hogy négy órán keresztül aludjon a baba éjszaka, s nem kell sok idõ, amíg eléri az 5-7 órás alvási idõszakot.

A tanulmány kimutatta, hogyha megvan az esti rutin, fürdés, pizsamaosztás, meseolvasás vagy elalvás elõtt éneklés, akkor hamarabb hozzászokik az újszülött ahhoz, hogy mikor és mennyit kell aludnia. Az is fontos, hogy elalvás elõtt kapcsolja le a villanyt, amibe a számítógép és a televízió is beletartozik. Így könnyebben elalszik a kisbaba.