2024.04.19. - Emma

A terhesség alatti stressz a gyermeknél okoz később egészségügyi problémákat

A terhesség alatti stressz a gyermeknél okoz később egészségügyi problémákat
A terhesség alatti stressz a gyermeknél okoz később egészségügyi problémákatHa a kismamát terhessége alatt mindennapos stressz éri, később a gyermeknél egészségügyi problémák jelentkezhetnek, például légúti-, bőr- vagy emésztőrendszeri megbetegedések fordulhatnak elő a kicsinél. A Bázeli Egyetem kutatói folytattak ezzel kapcsolatos vizsgálatokat. A tudósok 75.000 várandós nőt vizsgáltak meg és a gyermekeik egészségügyi állapotát 10 éves korukig követték nyomon. Ha a stressz, a szorongás vagy a félelem fokozza az anya szívverését, rövid időn belül a magzat szívverése is felgyorsul.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

A stresszes kismamák gyermekeinél fokozott volt a testi panaszok kialakulásának kockázata, ám meglepő módon azt tapasztalták, hogy az anya olyan érzelmi problémáinak, mint amilyen a szomorúság vagy a lehangoltság, nincs hatása a születendő gyermek egészségi állapotára.
Az erős stressz és a félelem hatására a kisbaba túl kis súllyal vagy idő előtt születhet meg. A rövid ideig tartó stressznek nincs hatása a magzatra. Jó hír, hogy a boldog kisgyermekkor és egy szerető család begyógyítja a sebeket. Amennyire ártalmas a stressz, annyira jót tesz a születendő gyermeknek, ha az anya elégedett és kiegyensúlyozott.

Az anya nyugodt szívverése támogatja a magzat érzelmi és testi fejlődését. A legfontosabb, hogy a kisbaba azt érezze, hogy szeretik, elfogadják és várják, hogy a világra jöjjön. Az eredményeket figyelembe véve lehetőség nyílik a gyerekek egészségi állapotának javítására. Mindennek tudatában még fontosabbá vált, hogy csökkentsék a stresszt, ami a várandós anyukákat éri. A veszélyeztetett gyerekek egészségének megóvását célzó megelőző intézkedések nagyon hatékonyak lehetnek.