2024.04.19. - Emma

Két várandósság között ajánlott visszanyerni az eredeti súlyunkat

Két várandósság között ajánlott visszanyerni az eredeti súlyunkatSarah Hopkins, a Saint Louis Egyetem munkatársa, valamint Aurin Jain, az Egyetem ösztöndíjasa arra hívják fel a nők figyelmét, hogy két terhesség között érdemes figyelni a súlyunk visszanyerésére, a terhességek során pedig kellő figyelmet kell fordítani arra, hogy ne szedjünk fel túl sokat. A vizsgálat során a szakemberek több mint 10 000 missouri nőt kísértek figyelemmel, akik első két gyermeküket 1998 és 2005 között hozták világra, és megállapították, hogy azoknak a túlsúlyos nőknek, akik a két terhességük között lefogytak, nagyobb valószínűséggel született normál súlyú gyermekük.

A tanulmány azért is igen nagy jelentőségű, mivel az Egyesült Államokban minden negyedik nő már eleve túlsúllyal kezdi a terhességét, és az elmúlt 30 évben háromszorosára nőtt a kórosan kövér nők száma az országban. A túlsúlyos kismamák már a terhesség során is számos kockázattal - például magas vérnyomással vagy terhességi cukorbetegséggel - néznek szembe, és emellett nagyobb eséllyel hoznak túlságosan nagy újszülötteket a világra.

A nagyméretű újszülötteknek pedig nagyobb az esélye arra, hogy születés után közvetlenül alacsony lesz a vércukruk vagy sárgaságuk lesz, emellett gyerekkorukban is nagyobb eséllyel lesznek elhízottak, ami számos további egészségügyi kockázattal - cukorbetegséggel vagy szív- és érrendszeri megbetegedésekkel - járhat.

Sarah Hopkins hangsúlyozta, hogy minél kevesebbet hízik valaki a terhessége során, annál kevesebb kilótól kell szülés után megszabadulnia, ám még annál sincs minden elveszve, akinek a súlya első terhessége során a kelleténél jobban gyarapodott, hiszen egészséges étrenddel és megfelelő testmozgással még a következő terhesség előtt visszanyerheti normál testsúlyát, és ezzel saját, valamint gyermeke egészségéért is sokat tehet.