2024.04.23. - Béla

Mikor kezdjen el sportolni a gyermek?

Persze tudjuk, sok teniszezõ már hároméves korában ütõt fogott, némely labdazsonglõr már az óvodában Pelét idézte játékával.

Az átlag gyerek azonban kilencéves kora elõtt nem éreklõdik a versenysport iránt. Ekkorra érik meg annyira, hogy képes a játékszabályokat megérteni, és képes tudatosan koordinálni mozgását.

És ami a legfontosabb: szervezete, csontozata ekkor képes elbírni a versenysport támasztotta követelményeket.

Az egészen kicsi gyerekeknek ugyan több mozgásra van szükségük, de mivel figyelmüket még nem köti le hosszan egy tevékenység, hamar megunják, amit csinálnak.Ezért, akit korán beerõltetnek a versenysportba, annak idejekorán elmehet a kedve a mozgástól.

Pont akkor, amikor már fontos lenne, hogy mozogjon, sportoljon. Mielõtt elvinné gyermekét valamilyen edzésre, mindenképpen kérdezze meg védõnõjét, milyen sporttevékenységet javasol a kicsi számára.

A testi adottságok és az alapbetegségek ugyanis eleve kizárják egyes sportok magas szinten való mûvelését (pl. gerincferdüléses gyerek ne lovagoljon, túlsúlyos ne szertornázzon, inkább ússzon).